Przejdź do treści

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Patronus

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Patronus to doskonała szansa na zdobycie wykształcenia średniego w trybie zaocznym. Przyjmujemy zapisy na wszystkie semestry, co oznacza, że w każdej chwili możesz przenieść się do nas ze szkoły dziennej lub  powrócić do nauki nawet po latach. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej, przygotowujemy do państwowego egzaminu dojrzałości. Zatrudniamy kadrę przygotowaną do kształcenia osób dorosłych, zwracamy uwagę na indywidualne potrzeby edukacyjne Słuchaczy. Nasza szkoła nie pobiera czesnego za naukę. Rekrutacja odbywa się dwa razy w roku, na semestr rozpoczynający się we wrześniu oraz na semestr startujący w marcu każdego roku. Jako absolwent naszej szkoły możesz kontynuować naukę w szkołach policealnych, zaś posiadając świadectwo maturalnej masz otwartą drogę do studiowania w publicznych uczelniach wyższych.

Darmowa nauka

Edukacja w ramach Liceum Ogólnokształcącego Patronus jest całkowicie darmowa.

Zaoczny tryb zajęć

Nauka w Liceum Ogólnokształcącym Patronus odbywa się w trybie zaocznym.
Takie rozwiązanie pozwala uczestniczyć w zajęciach osobom aktywnym zawodowo. 

Uprawnienia szkoły publicznej

Programy nauczania w Liceum Ogólnokształcącym Patronus są zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Najczęstsze pytania:

Aby rozpocząć naukę w naszym liceum należy posiadać świadectwo ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum. 

Zgodnie z regulacjami obowiązującymi w polskim systemie edukacji, nauka w liceum trwa 4 lata.

Nie pobieramy czesnego za edukację w ramach Zaocznego Liceum Ogólnokształcącym Patronus.

Rekrutacja odbywa się dwa razy w roku: we wrześniu oraz w styczniu. Warto jednak skontaktować się z nami i zapytać o ewentualną możliwość dołączenia do grupy w trakcie rozpoczętego semestru. 

Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, w weekendy. Szczegółowych informacji odnośnie planów zajęć udzielimy w sekretariacie szkoły. 

Wybór ścieżki kształcenia ma realny wpływ na naszą przyszłość. Jeżeli nie wiesz na jaki kierunek się zdecydować, skontaktuj się z naszym sekretariatem. Wykwalifikowana kadra Szkoły dla Dorosołych Patronus pomoże Ci dobrać specjalizację odpowiadającą Twoim predyspozycjom i oczekiwaniom. Jeśli w naszej ofercie nie znajdujesz pożądanego kierunku, poinformuj nas o tym, a my postaramy się uzupełnić ofertę szkoły.