Przejdź do treści

Policealna Szkoła Medyczna Patronus

Policealna Szkoła Medyczna

Czynniki demograficzne sprawiają, że z każdym rokiem w Polsce i Europie coraz bardziej potrzeba kadr średniego personelu medycznego. Specjalizacje oferowane przez Policealną Szkołę Medyczną Patronus dają szerokie możliwości zatrudnienia w branży zdrowotnej. Czynności związane z podstawowymi zabiegami medycznymi, pielęgnacyjnymi, asystowanie lekarzom i pielęgniarkom w zabiegach, a także włączanie się w procesy terapeutyczne pacjentów, to niektóre kompetencje naszych absolwentów. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej, a nadawane przez nas uprawnienia zawodowe są zgodne z regulacjami MEN i honorowane w Unii Europejskiej oraz większości krajów na świecie. Wybierz swoją specjalizację i dołącz do kadr średniego personelu medycznego!

Darmowa nauka

Edukacja w ramach Policealnej Szkoły Medycznej Patronus jest całkowicie darmowa.

Zaoczny tryb zajęć

Nauka w Policealnej Szkole Medycznej Patronus odbywa się w trybie zaocznym.
Takie rozwiązanie pozwala uczestniczyć w zajęciach osobom aktywnym zawodowo. 

Uprawnienia szkoły publicznej

Programy nauczania oraz nadawane tytuły zawodowe są zgodne ze standardami Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wybierz swój kierunek:

Opiekun medyczny

Opiekun medyczny

Opiekun medyczny to ze względu na postępujące w Polsce i na świecie przemiany cywilizacyjne zawód mający przed sobą...

Opiekunka dziecięca

Opiekunka dziecięca

Ukończenie kierunku Opiekunka dziecięca zdecydowanie zwiększy Twoje szanse na rynku pracy i wyposaży Cię w fachową wiedzę...

Asystentka stomatologiczna

Asystentka stomatologiczna

Na kierunku Asystentka stomatologiczna nauczysz się asystowania lekarzowi dentyście w zabiegach i opanujesz procesy...

Terapeuta zajęciowy

Terapeuta zajęciowy

W Policealnej Szkole Medycznej Patronus poznasz różne rodzaje pracy z pacjentem, np: arteterapia, ergoterapia, estetoterapia i...

Technik masażysta

Technik masażysta

Wykwalifikowana kadra Policealnej Szkoły Medycznej Patronus przekaże Ci niezbędną teorię oraz umiejętności praktyczne...

Najczęstsze pytania:

Aby rozpocząć naukę w szkole policealnej trzeba okazać się świadectwem ukończenia szkoły średniej, ale nie wymagamy matury. 

W zależności od wybranej kierunku, nauka w Szkole Medycznej Patronus trwa od 2 do 4 semestrów. 

Nie pobieramy czesnego za edukację w ramach Policealnej Szkoły Medycznej Patronus.

Rekrutacja odbywa się dwa razy w roku: we wrześniu oraz w styczniu. Waryo jednak skontaktować się z nami i zapytać o ewentualną możliwość dołączenia do grupy w trakcie rozpoczętego semestru. 

Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, w weekendy. Szczegółowych informacji odnośnie planów zajęć udzielimy w sekretariacie szkoły. 

Wybór ścieżki kształcenia ma realny wpływ na naszą przyszłość. Jeżeli nie wiesz na jaki kierunek się zdecydować, skontaktuj się z naszym sekretariatem. Wykwalifikowana kadra Szkoły dla Dorosołych Patronus pomoże Ci dobrać specjalizację odpowiadającą Twoim predyspozycjom i oczekiwaniom. Jeśli w naszej ofercie nie znajdujesz pożądanego kierunku, poinformuj nas o tym, a my postaramy się uzupełnić ofertę szkoły.